Somnium
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Somnium

Megvalósult álmok....Fantasy világ, különös, vagy épp egyszerű lényekkel...
 
KezdőlapGalleryLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Navigation
 Portal
 Index
 Taglista
 Profil
 Gy.I.K.
 Keresés
Legutóbbi témák
» Ötletelde...
Tayler T. Owain Icon_minitimeSzomb. Márc. 03, 2012 8:39 am by Somnium

» Csevegj bármiről.
Tayler T. Owain Icon_minitimePént. Feb. 03, 2012 8:58 am by Somnium

» Irodák és tanári szobák
Tayler T. Owain Icon_minitimeSzomb. Nov. 19, 2011 3:29 am by Alex Brown

» Rezidencia
Tayler T. Owain Icon_minitimeVas. Okt. 23, 2011 7:07 am by Dareiosz

» Lényekről vezetett napló
Tayler T. Owain Icon_minitimePént. Okt. 21, 2011 4:07 am by Mesélő

» Lakónegyedek
Tayler T. Owain Icon_minitimePént. Okt. 21, 2011 3:38 am by Mesélő

» Valahogy lekerültök...
Tayler T. Owain Icon_minitimePént. Okt. 21, 2011 1:28 am by Aredhel Tinúviel

» Xilin folyó és városkép
Tayler T. Owain Icon_minitimeSzomb. Okt. 15, 2011 7:49 am by Alex Brown

» Városkapu.
Tayler T. Owain Icon_minitimeSzer. Okt. 12, 2011 3:25 am by Maná

Ki van itt?
Jelenleg 1 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 1 vendég

Nincs

A legtöbb felhasználó (7 fő) Szomb. Okt. 27, 2012 2:34 pm-kor volt itt.

 

 Tayler T. Owain

Go down 
SzerzőÜzenet
Tayler T. Owain
Admin
Tayler T. Owain


Hozzászólások száma : 17
Join date : 2011. Jul. 03.

Tayler T. Owain Empty
TémanyitásTárgy: Tayler T. Owain   Tayler T. Owain Icon_minitimeKedd Júl. 19, 2011 2:05 am

Tayler Thor Owain


Tayler T. Owain Hugh-jackman-oscar



PÁLCA: Jelenleg egy tiszafa pálcám van, melyben főnix tolla munkálkodik, hossza 11 hüvelyk. Saját készítmény.
SEPRŰ: Van, de semmi extra. Ezt is magam készítettem, mogyoróvesszőből.
BESZÉLT NYELVEK: Angol amin folyékonyan, és mellette utazások során még jó pár nyelven elértem, hogy például egy étteremben tudjak magamnak rendelni, de ez csekély tudás ahhoz, hogy felsorolni érdemes lenne.
KÜLÖNLEGES KÉPESSÉG: Ki tudja, talán egyszer még lesz belőlem vérfarkas. Az esélye megvan.
PATRÓNUS: farkas
MUMUS: telihold



ELŐTÖRTÉNET:
Iskola előtt:
Mit tehettem volna, el kellett indulnom, otthagynom a földet ahol születtem Új-Zélandot.....újra.....hogy miért? Rémhírek kezdtek rólam és családomról terjedni, melyeknek alapja is volt.Őseim között a múltamat kutatók farkasember létét fedezték fel. Azt, hogy mikor miért kezdtek el utánam kutatni nem tudom, talán mogorvaságom, állatias kinézetem ihlette meg őket, vagy a kutatásaim ijesztették meg a varázstalan, de babonás embereket. Így most a családunk szétszakadt, talán külön-külön nem lesz annyi gondunk a múlt miatt.
....és igen, van alapja a híreknek. Legalábbis a családi mesék szerint igen.Anyai őseim között volt egy farkasember, úgy 250 éve, de azóta sem hallottunk egy átváltozásról sem.
Azt, hogy belőlem mikor tör ki a fenevad nem lehet tudni, talán soha, talán a következő teliholdkor, így a teliholdas éjszakákat évtizedek óta elvonultan élem meg.
1975, július 12-én,Thames városkában Timon Owain és Ketlyn Cordel első gyermekeként. Kicsi koromtól a szüleim idegeire mentem azzal, hogy élére hajtogatottan, makulátlan rendbe szedve pakoltam, az amúgy is szépen összerakott ruhákat. Ha egyetlen egy porszemet is megláttam, azonnal le kellett törölnöm. Elvártam magamtól, és mindenki mástól, hogy a tökéletességre törekedjenek. Testi-lelki, érzelmi és tárgyiasított cselekvéseikben egyaránt. Próbáltam meggyőzni mindenkit arról, hogy a természetet védenünk kell, hisz nem a föld van értünk, hanem mi vagyunk a földért!
Iskolás évek is nehezen teltek számomra. Nehezen tudtam beilleszkedni, mert korosztályomtól 3 évvel előrébb jártam tudásban, természetben, viselkedésben egyaránt. Egyik iskolából ki...a másikba be...mindaddig, míg rá nem találtam egy mágiával foglalkozóra. Az Új-zélandi Mágusakadémiára. Bátor, határozott 14 éves fiú lépett be abba az iskolába, beszámolva életéről az igazgatónak, aki annak ellenére felvett, hogy az alsó korhatár 16 év volt. . Itt kezdett érdekelni a származásom, a mesék, amikről hallottam. Szükségesnek éreztem, hogy 18 éves fejjel megtudjam mi igaz abból, hogy vérfarkas vér folyik az ereimben. Irattárakat, könyvtárakat, anyakönyvi adatokat böngésztem szabad időmben, visszavezetve a családfámat egészen addig, amíg rá nem találtam egy iratra, mely egy ősömként született férfiról bebizonyította azt, hogy vérfarkas volt. Egy végrendelet volt ez, melyben utódaira hagy egy kastély, amiben ő élt. Kikötötte azonban, hogy csak az az utód birtokolhatja teljes mértékben, az átkoktól nem tartva, melyekkel ellátta az épületet, aki hozzá hasonlatosan vérfarkassá válik. Ettől kezdve nem nyughattam. Tudnom kellett mindenről, ami a vérfakasokkal kapcsolatos. Kutattam, tanultam...egyre inkább belemélyedve már más mitikus elbeszélésekbe is. Felfedezve azt, hogy minden vallásnak más és más mítoszai vannak, melyek szájról szájra terjednek. Bejártam a fél világot ezek után búvárkodva az iratok, emléktárgyak, elbeszélések között. Különböző istenekről, állatokról, vámpírokról, vérfarkasokról, csillagokról. Tudnom kellett milyen lehet az, ha egy vérfarkas bőrébe bújok, így kísérletezni kezdtem különböző varázslatok elvégzésével, mára már 10-12 misztikum bőrébe tudok bújtatni bárkit, aki arra kíváncsi és elég elszánt.
Utam során nagyon sok varázslatos eszközzel is összeakadtam, mint például amulettek, varázsfegyverek, de a mágiamentes, misztikus, ősi tárgyak, emlékek is elvarázsoltak. Kihasználtam azt, hogy sokkal nagyobb erő birtokában vagyok, mint a muglik és hamarabb lelem meg az ereklyéket. Miközben a múzeumok részére is átadtam az értékes darabokat, fű alatt árulni kezdtem őket jó pénzért, magángyűjtőknek. Egy idő után máguskörökben a veszélyesebb varázstárgyaimnak is elterjedt a híre, s egyre lejjebb csúsztam a tisztességesnek mondható útról.
Volt összesen három szerelmem, közülük egy, akinek eltűnése nagyon megviselt. Halottnak hittem, mert bíztam benne, hogy nem elhagyott, mert könnyebb volt azt gondolni, hogy meghalt. 2 évig remete életet éltem, teljesen elzárva mindenkitől és mindentől. Megtanultam ellátni magam az erdő adta élelmekkel. Vadászni akár puszta kézzel is, engedtem előtörni a vadállatot magamból, de átváltozni még nem sikerült.
Nyugalmat, békét, elfogadást kerestem. De kétlem, hogy bárhol is megtalálnám ezt. Kishúgom, Mary miatt akitől legnehezebb volt megválnom, állandóan rá gondolok, hogy mi lehet vele, hisz még csak 15 éves. Csak abban reménykedek, hogy jó sorsa van szüleimmel.
Tayler T. Owain Hugh+Jackman+fotos
Már itt:
Körülbelül egy évig tanítottam Torneransban, ami nagyon nehéz volt, hiszen újra kellett szocializálódnom.. Sok embert megismertem, sok diákot is. Szereztem barátokat, szerelmet, de azt hiszem az ellenségekből sincs hiányom. Megismertem Edwardot, sikerült belopnia magát szívem egyik legrejtettebb zugába, de el kellett engednem őt. Azok után, hogy szemeim előtt ölték meg szüleit egy vámpírcsapat, már nem tudtam hatni szívére. Bármennyire is fájt nekem, nem tudtam megakadályozni, hogy kárt tegyen magában testileg is, miután a lelke sérült. Ez olyan mély nyomot hagyott bennem, hogy most talán a régi sebek is felülkerekedtek énemben. Közel álltam ahhoz, hogy visszavonuljak újabb 2-3 évre, s teljesen elzárkózzak a külvilág elől. Nem csak Ed elvesztése, de az is sokkolt, hogy a vámpírnő, aki rátámadt családjára az a szerelem, aki engem elhagyott. Így már érthetővé vált eltűnése.
Friminka, na igen, Ő a szerelem, vagy inkább azt mondanám, hogy ő volt... Nem tudom mi történt, hová lett, látom e még valaha, kellek e neki még, vagy sem. de őszintén szólva azt sem tudom, hogy én akarom-e még őt. Már másodszor hagy magamra, de most Izzy és Noel nem hagyta, hogy mélyre süllyedjek. Tudják, hogy onnan elég nehéz engem visszahozni.
Szóval bámi is történt, el kellett jönnöm Torneransból. Kapóra jött, hogy kaptam egy másik álláslehetőséget, bár az nem volt oly magasságban, nem voltam kvh először.
Dexternonban is megismerkedtem sok új emberrel, de valahogy barátokat nem találtam. A két fiú, ők nagyon közel állnak hozzám, ide is jöttek velem, pedig nem igazán vagyok méltó arra, hogy bárki is kövessen, hiszen egy évnél tovább sehol nem tudok megmaradni, s ez a diákoknak nagyon nem jó.
Dexternonban feladtam tanári pályámat, lemondtam a kvh szerepről, s maradtam mint vadőr.
S hogy mit is keresek most Somniumban? Az még a jövő zenéje...de itt vagyok, tettre készen.



JELLEM:
Mit is lehet ide írni, hisz tulajdonságunkról a legjobb véleményt mások határozzák meg. Na de mégis: Szinte mindig morcos vagyok, mogorván nézek a szemébe bárkinek. Az iróniát mesterien elsajátítottam már. Nincs ellenemre, ha egy szópárbajba kerülök valakivel, verekedni viszont csak akkor kezdek, ha jó indokom van rá, de ez nem jelenti azt, hogy olcsón adnám az életemet, ha valaki rám támad. A kényelemre nincs szükségem, de a rendre annál inkább. Olykor rögeszmsen kezdek hozzá takarítani, de ez akkor jön elő, ha egyedül vagyok, s lelkem mélyén fájdalom van.
Belső érzelem világomból nem sokat mutatok meg a világnak. Magamba fojtom minden bánatom, bár aki jó megfigyelő az arcomról leolvassa, milyen is vagyok. Magamat mindenben a legjobb elérésere ösztönöz. Nehezen tűröm el az engem irányítani szándékozókat. Ahogy magammal szemben vannak elvárásaim, úgy diákjaimnál is el akarok mindent követni annak érdekében, hogy igényesek legyenek önmagukkal szemben. Nem szeretem a késést, de az, hogy valaki még hazugsággal is akarja fedezni ezt, még inkább irritál. Nem szeretem a korlátokat. Igyekszem mindent megtenni családomért, szeretteimért, még azt is, hogy távol élek tőlük ha ez kell. Talán a farkasember énem váltja ki belőlem az állatias ösztönöket, nem tudom. Minden esetre sokszor tör ki belőlem, ahogy egy őszinte beszélgetéssel akár könnyeket is elő lehet csalni szemeimből. Szinte lételemem az erdő, nagyon sok időt töltök ott. Leginkább a sötétet szeretem, ami körbeölel, eltakar, simogat. Talán te nem is szereted, mert félelmet keltet, de nem nekem. Hogy én mitől félek? Önmagamtól, a bennem rejlő fenevadtól és attól, hogy ha netán átváltozok egy olyan embert fogok megtámadni, aki közel áll hozzám. Eme okból nagyon nehéz közel engedni magamhoz bárkit is.
Különös kettősség is dúl bennem, mert egy részem áhítozik a vérfarkas lét után, másik viszont retteg a vele járó fájdalomtól, s a következményektől, melyeket önmagam okozhatok szeretteimnek, vagy bárkinek. Jelenleg mélyponton vagyok. Nos ezek után rátok bízom, hogy eldöntsétek mennyire összetett a lelki világom.




KINÉZET:
Közép-hosszú sötétbarna, szinte fekete hajam előre bukik a szemembe, kócosan. Ez a hajkorona egy karakteres arcot keretez be ami legtöbbször borostás. Két fekete, szinte gonosz tekintetű szemet láthat az aki rám néz.. Ajkaim véknyak, orrom,...hát nem is tudom milyennek írjam le....nézz rám és mond meg te! Testalkatom szálkás izomzatú, felső testemet nyakamnál kigombolt western inggel, vagy feszes, testhez álló trikóval, fedem, hogy ne látszódjanak hasamon a kockák, s az azt fedő nap barnította, cserzett bőr, s mellkasomra telepedő szőrréteg. Lábaimat farmernadrággal takarok el a kíváncsi szemek elől, mely elég kopottasnak mondható általában. Ha nem akarok settenkedni, már messziről hallatszik barna, thestrál bőrből készült, a western jegyeit viselő csizmám sarkantyújának csilingelése, és a csizma sarkának koppanása.
Lábamhoz hasonlóan két karom is elég hosszú, tenyerem akkora, hogy belezárhatom a világot. Hangom mélysége nem valószínű, hogy utánozható. Rekedtesen doromboló, mint egy nagymacska szokott, miután megette a zsákmányát, vagy éppen elérte célját a kiszemelt macskalánynál. Kifinomult érzékszervekkel rendelkezem. Szaglásom, hallásom és sötétben is jó, látásom az átlag emberekétől sokkal jobb, vetekedik egy ifjú tünde érzékeivel.



Plussz:

Lakásomon rengeteg kitömött állatot találhatsz, valamint gyűjtöm az ereklyéket, különleges varázstárgyakat.
Hátam közepén egy mozgó farkas tetoválás van.


Vissza az elejére Go down
 
Tayler T. Owain
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Somnium :: Karakterek :: Karakterlapok-
Ugrás: