Somnium
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Somnium

Megvalósult álmok....Fantasy világ, különös, vagy épp egyszerű lényekkel...
 
KezdőlapGalleryLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Navigation
 Portal
 Index
 Taglista
 Profil
 Gy.I.K.
 Keresés
Legutóbbi témák
» Ötletelde...
Városkapu. Icon_minitimeSzomb. Márc. 03, 2012 8:39 am by Somnium

» Csevegj bármiről.
Városkapu. Icon_minitimePént. Feb. 03, 2012 8:58 am by Somnium

» Irodák és tanári szobák
Városkapu. Icon_minitimeSzomb. Nov. 19, 2011 3:29 am by Alex Brown

» Rezidencia
Városkapu. Icon_minitimeVas. Okt. 23, 2011 7:07 am by Dareiosz

» Lényekről vezetett napló
Városkapu. Icon_minitimePént. Okt. 21, 2011 4:07 am by Mesélő

» Lakónegyedek
Városkapu. Icon_minitimePént. Okt. 21, 2011 3:38 am by Mesélő

» Valahogy lekerültök...
Városkapu. Icon_minitimePént. Okt. 21, 2011 1:28 am by Aredhel Tinúviel

» Xilin folyó és városkép
Városkapu. Icon_minitimeSzomb. Okt. 15, 2011 7:49 am by Alex Brown

» Városkapu.
Városkapu. Icon_minitimeSzer. Okt. 12, 2011 3:25 am by Maná

Ki van itt?
Jelenleg 1 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 1 vendég

Nincs

A legtöbb felhasználó (7 fő) Szomb. Okt. 27, 2012 2:34 pm-kor volt itt.

 

 Városkapu.

Go down 
3 posters
SzerzőÜzenet
Somnium
Admin
Somnium


Hozzászólások száma : 87
Join date : 2011. May. 16.

Városkapu. Empty
TémanyitásTárgy: Városkapu.   Városkapu. Icon_minitimeVas. Júl. 24, 2011 2:35 am

Városkapu. Shangri_La_by_RudolfHerczog
Vissza az elejére Go down
https://somnium.hungarianforum.net
Maná

Maná


Hozzászólások száma : 13
Join date : 2011. Sep. 28.

Városkapu. Empty
TémanyitásTárgy: Re: Városkapu.   Városkapu. Icon_minitimeVas. Okt. 02, 2011 3:19 am

11 évesnek látszó fiú sétál a kapu felé, szürke úti köpenyben, oldalán karddal, illetve tőrrel, amit ő kardnak használ, ezt nem mutogatja, rejtve van köpenye belsejében. Más nincs nála, semmi más, örült, hogy ruhát tudott szerezni. Egyszerű fehér inget mellénnyel és földtörténet szerinti későközépkori nadrágot. Lassan, komolyan baktat a kapu felé, tekintete merev, figyeli a monumentális ám ismerősnek ható tájat, csak halad előre, aztán megtorpan. Talán jó menedék lesz...talán. Vár arra a bizonyos valakire, akivel megbeszélte, hogy jönni fog. Egy időre. Ide.

Vissza az elejére Go down
Dareiosz
Admin
Dareiosz


Hozzászólások száma : 56
Join date : 2011. Jul. 18.

Városkapu. Empty
TémanyitásTárgy: Re: Városkapu.   Városkapu. Icon_minitimeVas. Okt. 02, 2011 8:31 am

*A kapu felé tart, valakiért, akit mindig is kedvelt, hiába történt az, ami történt. Megígérte, hogy segít neki, és azt is, védeni fogja, ha úgy alakul a helyzet. Már amennyire védelemre szorul, mert nem az a kölyök, mint aki annyira másra lenne utalva.
Ez egy jó hely, már feltérképezte, itt sosem találják meg, vagyis nem úgy, mint azt ember gondolná. Lakással nem kell bajlódni, elég nagy a kastély és védve van, oda nem jut be senki, ha nem akarja. Kilép, egyből kiszúrja a szőke srácot, lassú léptekkel sétál oda hozzá, és nyújt kezet neki.*
-Maná... ideje volt. Gyere, itt minden rendben lesz. Nem volt gond útközben, ugye?
*Befelé invitálja a fiút, minél előbb a városba érnek, annál jobb.*
Vissza az elejére Go down
Maná

Maná


Hozzászólások száma : 13
Join date : 2011. Sep. 28.

Városkapu. Empty
TémanyitásTárgy: Re: Városkapu.   Városkapu. Icon_minitimeVas. Okt. 02, 2011 11:17 am

*Feltűnik Dareiosz, megkönnyebbül, halk sóhaj hagyja el ajkát, de már haptákba is vágja magát, hogy üdvözölje.*
- Dareiosz *Biccent, nem látszik rajta, hogy aggódik, legalábbis igyekszik nem kimutatni, mégis kissé elhúzza a száját, mikor barátja megnyugtatja, hogy minden rendben lesz. Tart tőle, hogy nem...nem tetszik neki ez az állapot.*
- Talán. Nem szóltál senkinek, ahogy kértem?
*Kérdi, s elindul, de szeme sarkából még mindig vizslatja a környéket.*
- Szerencsére nem, de elfáradtam, akad majd szállás számomra?
*Furcsa lesz, különös mit keres majd Dareiosz egy "gyerek" társaságában.*
Vissza az elejére Go down
Dareiosz
Admin
Dareiosz


Hozzászólások száma : 56
Join date : 2011. Jul. 18.

Városkapu. Empty
TémanyitásTárgy: Re: Városkapu.   Városkapu. Icon_minitimeVas. Okt. 02, 2011 11:38 am

-Biztos vagyok benne. Minden óvintézkedést megtettem, a kastélyban biztonságban leszel, és nagyrészt itt is. Nem, senki nem tud rólad.
*Még a gyermekei elöl is elhallgatta Maná érkezését, hiába tudja, nem jár el a szájuk, ahogy más sem tud arról, hogy barátját idehozta.*
-Természetesen, arról is gondoskodtam. Elég nagy a kastély, sőt... bőven lesz hely mindenre. Ott kipihenheted magad, ehetsz is.
*Útközben vázolja a helyzetet Manának, hogy ne lepődjön meg, ha ott találja Rault és a fiát. Előbbit a fiú is ismeri, utóbbit még nem, de majd fogja, ahogy Izzyt is.*
-Erről a világról kevesen tudnak, vannak helyek, ahová nem érdemes egyedül menni, amíg nem ismered, de ezen felül rendkívül biztonságos. Szerencsére nem mindenki tud a kapuról.
Vissza az elejére Go down
Maná

Maná


Hozzászólások száma : 13
Join date : 2011. Sep. 28.

Városkapu. Empty
TémanyitásTárgy: Re: Városkapu.   Városkapu. Icon_minitimeHétf. Okt. 03, 2011 10:11 am

- Köszönöm, igazán lekötelezel.
Biccent, hangja gyerekes, még mutálás előtt, vékony, de határozott.
- Hm...az jó lenne. Hely mindenre?
Kérdez vissza, ezt nem érti, de sejt valamit, talán jól, talán nem.
- Tehát nem adod fel a kísérletezést?
Valahol reménykedik benne, valahol tart tőle, hogy még fiatalabb lehet.
- Ohh értem... Ők sem tudnak róla, hogy idősebb vagyok, ugye? Tudod rendkívül kínos ez nekem... Raul talán megértené, de a gyerekeket nem ismerem.
Nem akar furcsa kérdéseket, vagy milyen érzéssel kezdődőeket.
- Biztonságos? Bevallom először meglepődtem,elég mélyen van és onnan jövök.
Igen, elég mélyen volt, csak épp rossz helyen, de hinni akar abban, hogy ez egy normális hely lesz. "Normális" viszonylag, vagy legalább amíg megpihen, démonoktól mindenképpen. persze követi társát, bárhová mennek, oda befelé a kapun.
Vissza az elejére Go down
Dareiosz
Admin
Dareiosz


Hozzászólások száma : 56
Join date : 2011. Jul. 18.

Városkapu. Empty
TémanyitásTárgy: Re: Városkapu.   Városkapu. Icon_minitimeKedd Okt. 04, 2011 7:58 am

-Igazán nincs mit, tudom, hogy fordított esetben te magad is megtennéd. Igen, a kastély mindenre alkalmas, és nem adom fel, míg nem sikerül megoldanunk a problémát. *Maná helyzete igen kényes, tudja, hogy mennyire zavarja ez az állapot, de hiszi, hogy jó úton jár, és hamarosan minden a régi lesz.*
-Nem, nem mondtam el nekik. Raul megértené, sőt, segíteni is tudna, ahogy a legidősebb gyermekem is, a de a többiek túl fiatalok hozzá, hogy felfogják ép ésszel. Talán Raul fia az, aki elég érett és komoly gondolkodású ahhoz, hogy ugyancsak megértse, de elég ha maximálisan az apja az, aki még tudomást szerez róla, és talán Akasha. *Rhiannon ugyancsak az idősebb generáció tagja, így afelől nincs kétsége, hogy ő is ismeri Maná helyzetét.*
-Az bizony, különben nem hívtalak volna ide. Bízz bennem, Maná, nem tennélek ki veszélynek soha. Ismersz. *Gondoskodott a biztonságról, a rezidenciára más világi lény be nem jut, de a birtokra sem. Egyenesen a kastély felé tart, közben azért megmutatja a fiúnak, mit merre talál, és mi az a hely, ahová nem ajánlatos egyedül mennie. Ez csak a külváros mögötti rész, de az erdősáv jelzi is... mintha egy határ lenne.*
Vissza az elejére Go down
Maná

Maná


Hozzászólások száma : 13
Join date : 2011. Sep. 28.

Városkapu. Empty
TémanyitásTárgy: Re: Városkapu.   Városkapu. Icon_minitimeSzer. Okt. 05, 2011 5:13 am

Biccent. Ő maga is megtenné, kicsit elmosolyodik, inkább csak szája sarkában látszik. Dareiosz úgyis tudja, hogy hálás és köszöni, hisz már mondta. Rendes tőle, hogy nem akarja feladni, míg ő úgy van vele nem tudja miben higgyen.
- Ép ésszel, hát ennyire abszurd ez?
Sóhajt fel kissé, pedig tudja, hogy eléggé, aztán elhallgat, figyel tovább.
- Bőven elég lesz, talán ha majd megismerem a fiút. De meg kell értened csak úgy minden előzetes nélkül már nem tudok bízni senkiben. Akasha bizonyára tudja… Raul pedig ismeri a démonokat.
- Tudom, hogy nem, biztosan biztonságos itt és mindent lehet csinálni, ahogy mondtad. Mióta élsz már lenn?
Neki jópár év kimaradt a fogság miatt, már nem számolja mennyi, csak azt tudja hány éves. Közben bólogat kísérőjének és megjegyzi hová ne menjen. Kíváncsi már arra a mindent lehet kastélyra.
- Elnézésedet kérem, ha a hirtelen dolgoktól tartok vagy megijedek, a fogság és az új test oka lehet, az átéltek miatt, bár sok mindenre nem emlékszem, ez valamelyest mégis megváltoztatott.
Mondja, noha lehet társa tudja is ezt. Azért ne árt, ha kimondja, vagy elárulja neki.
Vissza az elejére Go down
Dareiosz
Admin
Dareiosz


Hozzászólások száma : 56
Join date : 2011. Jul. 18.

Városkapu. Empty
TémanyitásTárgy: Re: Városkapu.   Városkapu. Icon_minitimeSzer. Okt. 05, 2011 7:29 am

-Számomra nem abszurd, sőt, nem is ez az igazi hátulütője... csupán ismerem a gyermekeimet, akik képesek lennének lerohanni olyan kérdésekkel, amiket szeretnék elkerülni. Tulajdonképpen ilyesmire nem is nagyon volt még példa, amióta létezem.
*Parisz le nem szállna Manáról, mindenről kikérdezné alaposan, még ha nem is bántásból, hanem lelkesedésből. Most maximálisan divattanácsokkal fogja ellátni és egyebekkel.*
-Ez természetes dolog, Maná, annak mondod el, akit érdemesnek találsz rá, és azt mondod, megbízható. Raul mindent tud a démonokról, ez így van. Akasha már elég érett, de neki sem említettem meg.
*Érti Maná bizonytalanságát, hiszen a jelenlegi helyzete, mikor menekülnie kell... még a régi barátai is ellene fordulhatnak, vagy éppen véletlenségből lebuktathatják. Nem árt az elővigyázatosság.*
-Nem túl régóta, viszont előtte már voltak, akik feltérképezték a világot. Én sem jöttem volna ide, ha úgy találom, nem felel meg a kívánalmaknak. A kastély viszont saját tervezés-rendezés, így pontosan tudom, mi hogyan működik.
*Ezt nem bízta sem a véletlenre, sem másra, hiszen fontos volt, hogy minden tekintetben védett legyen az épület és környéke.*
-Semmi probléma, Maná, semmi probléma, megértem. Hidd el, ettől függetlenül az erőd a régi, ahogy minden más is, csupán a fizikai tested más.
*Ez ugyan minden bizonnyal szokatlan, pláne annak, aki felnőtt testhez és robosztus alkathoz szokott, de ismeri annyira a fiút, hogy ezzel is megbirkózik addig, amíg meg nem fejtik a rejtélyt, és vissza nem fordítják.*
Vissza az elejére Go down
Maná

Maná


Hozzászólások száma : 13
Join date : 2011. Sep. 28.

Városkapu. Empty
TémanyitásTárgy: Re: Városkapu.   Városkapu. Icon_minitimeHétf. Okt. 10, 2011 12:07 am

Biccent, tudta, hogy Dareiosz meg fogja érteni és nem lepődik meg annyira, hogy kínos legyen. A fiatalabbakban már nem biztos, s nagyon nehezen bízik.
- Szeretném elkerülni a kérdéseket.
Helyesel, aztán kicsit megtorpan.
- Igen, ettől tartok, nem akarom, hogy hozzá nem értő személyek kísérletezzenek rajtam.
Raulon még gondolkodni fog, Akasha valószínűleg felismerné.
- Remek, ez jól hangzik, a kastélyra pedig kíváncsi vagyok. Rajtad és Akashán kívül Raul és a gyerekek is ott élnek?
Érdeklődik, tudnia kell mennyire kell majd felfedeznie a rejtek folyosókat. Dareiosszal szívesen beszélget, az említett személyek sincsenek ellenére, de feltételezi, hogy vannak nem említett személyek is.
- Minden más talán nem. Én is sokat változtam, túl sokáig voltam bezárva.
Teszi hozzá halkabban, kerülve társa tekintetét. Megy, követi Dareioszt és témát is szeretne váltani, az érzéseiről sosem beszélt csak úgy, ez például megmaradt.
- Tehát ezt a világot választottad egyenlőre? Nem vándorolsz, igaz? Itt maradsz?
Kérdezi, örülne neki… Dareiosz mellett biztonságban érzi magát, de ő pl kalandvágyó volt mindig, ha nem lenne jelen problémája biztos most is összevissza császkálna. Igyekszik nem túl tolakodó, gyerekfejet vágni, hangja és arca megmarad komolynak, érdeklődőnek.
Vissza az elejére Go down
Dareiosz
Admin
Dareiosz


Hozzászólások száma : 56
Join date : 2011. Jul. 18.

Városkapu. Empty
TémanyitásTárgy: Re: Városkapu.   Városkapu. Icon_minitimeHétf. Okt. 10, 2011 2:31 am

-Pontosan ezért nem említettem meg senkinek, hogy erre ne kerüljön sor. Raul hozzáértő, nem is a fiatal generáció tagja, benne maradéktalanul megbízom, egyidős Akashával.
*Kényelmetlen helyzet, elismeri és meg is érti. Reményei szerint ennek hamarosan vége szakad, és Maná visszakapja az eredeti testét.*
-Igen, ott élnek, Raul pont a fia miatt maradt, hiszen nem engedhettem el úgy, hogy még híján van az önuralomnak. Tőle nem kell tartanod, kisebb gondja is nagyobb annál, hogy nyomozni akarjon. Egyelőre 6-an vagyunk a kastélyban, de ez egy fővel bővülni fog napokon belül. Hogy értsd... ő lesz a legfiatalabb gyermekem.
*Noelnek sok dolgot kell még tanulnia, de jó úton jár, szerencsére akar is, ami megkönnyíti a helyzetet. Izzy bohókás, szórakozott, de ahogy megismerte, tudja, komoly helyzetben képes megfelelően viselkedni.*
-Az lehet, de ami egykoron benned volt, és most elfojtottad, mind vissza fog jönni. Hogy hogyan látsz majd egyes dolgokat, az természetesen rajtad múlik, illetve azon, miként éled meg az új tapasztalatokkal. Igen, ezt a világot, és annak idején ugyan sokat vándoroltam, ma már nem teszem. Itt terveztem a letelepedést, csak akkor mozdulok ki, ha feltétlenül szükséges, de akkor sem véglegesen. Ha túl leszünk ezen az egészen, akkor lehet, ismét visszatérek a régi jó szokásomhoz, de az nem most lesz.
*Amíg Maná problémája nem oldódik meg, sehová nem megy, itt tökéletes helyet talált, olyat, ahol nem eshet bántódása. Mivel a kastélyhoz érnek, lelassít, aztán előreengedi a fiút.*
Vissza az elejére Go down
Maná

Maná


Hozzászólások száma : 13
Join date : 2011. Sep. 28.

Városkapu. Empty
TémanyitásTárgy: Re: Városkapu.   Városkapu. Icon_minitimeSzer. Okt. 12, 2011 3:25 am

Biccent, elvégre Raul talán segíthet neki.
- Lehet, hogy beszélek vele.
Nagy dolog ez nála, betegesen nem bízik senkiben.
- Rendben, örömmel hallom.
Kicsit megnyugszik, a hat az nem olyan rossz. Sejti, hogy Dareiosz csinálni akarja azt a fiút, a csináltak először elég hamisak szoktak lenni, az információt megjegyzi. Egy nagy család lesznek úgy néz ki.
- Meglátjuk, nem tudom, csak azt, hogy valahol mélyen nem vesztem el, de nehéz lesz visszaállni.
Csak szép lassan, nem fogja elsietni.
- Értem, ha itt maradsz valóban roppant különleges tér lehet ez… Ez is megkönnyebbüléssel tölt el, felteszem a fiad is ideköt majd.
Biccent, kicsit megnyugszik most, hogy tudja, Dareiosz itt marad. Közben bemennek, nézelődik, már nagyon kíváncsi a kastélyra.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Városkapu. Empty
TémanyitásTárgy: Re: Városkapu.   Városkapu. Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Városkapu.
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Somnium :: Malfatach :: Malfatach város-
Ugrás: