Somnium
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Somnium

Megvalósult álmok....Fantasy világ, különös, vagy épp egyszerű lényekkel...
 
KezdőlapGalleryLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Navigation
 Portal
 Index
 Taglista
 Profil
 Gy.I.K.
 Keresés
Legutóbbi témák
» Ötletelde...
Valahogy lekerültök... Icon_minitimeSzomb. Márc. 03, 2012 8:39 am by Somnium

» Csevegj bármiről.
Valahogy lekerültök... Icon_minitimePént. Feb. 03, 2012 8:58 am by Somnium

» Irodák és tanári szobák
Valahogy lekerültök... Icon_minitimeSzomb. Nov. 19, 2011 3:29 am by Alex Brown

» Rezidencia
Valahogy lekerültök... Icon_minitimeVas. Okt. 23, 2011 7:07 am by Dareiosz

» Lényekről vezetett napló
Valahogy lekerültök... Icon_minitimePént. Okt. 21, 2011 4:07 am by Mesélő

» Lakónegyedek
Valahogy lekerültök... Icon_minitimePént. Okt. 21, 2011 3:38 am by Mesélő

» Valahogy lekerültök...
Valahogy lekerültök... Icon_minitimePént. Okt. 21, 2011 1:28 am by Aredhel Tinúviel

» Xilin folyó és városkép
Valahogy lekerültök... Icon_minitimeSzomb. Okt. 15, 2011 7:49 am by Alex Brown

» Városkapu.
Valahogy lekerültök... Icon_minitimeSzer. Okt. 12, 2011 3:25 am by Maná

Ki van itt?
Jelenleg 1 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 1 vendég

Nincs

A legtöbb felhasználó (7 fő) Szomb. Okt. 27, 2012 2:34 pm-kor volt itt.

 

 Valahogy lekerültök...

Go down 
5 posters
SzerzőÜzenet
Somnium
Admin
Somnium


Hozzászólások száma : 87
Join date : 2011. May. 16.

Valahogy lekerültök... Empty
TémanyitásTárgy: Valahogy lekerültök...   Valahogy lekerültök... Icon_minitimeVas. Júl. 31, 2011 12:35 am

Az új játékosok itt tudják meg, hogyan is kerülnek le a bolygóra...

Első körben Joshua, és Jonathan, akik szabad belátásuk szerinti helyszínnel, játékszituációval kezdhetnek itt.
Vissza az elejére Go down
https://somnium.hungarianforum.net
Julian McDonelly

Julian McDonelly


Hozzászólások száma : 15
Join date : 2011. Jul. 30.
Age : 29

Valahogy lekerültök... Empty
TémanyitásTárgy: Re: Valahogy lekerültök...   Valahogy lekerültök... Icon_minitimeVas. Júl. 31, 2011 11:05 am



(Julian XD)

* Nézegetem magam a fürdőszobatükörben, olyan szép vagyok, rám kacsint a tükörképem, hoppá csillámláma! Kell egy csillámláma! Párnába, takaróba, bögrébe, legyen olyan alakja mint a virslinek! Éhes vagyok, ott a fogmosópohár. Töltök bele egy kis nulla negatívot és kiöblítem a számat. Pirosak lettek a fogaim, meg kell mosni. *
- Jos! *Nem kéne ezzel kínoznom. Megmutatom neki a véres fogam.*
- Új párna kell, egy csillámláma, legyen olyan alakja mint a… pónilónak! Mit gondolsz holnap megetethetem Csukajkyt? *Visszafordulok a tükör felé és kiöblítem a számat, hacsak Jos nekem nem esik, de akkor apa kinyírja. Sziluettem szép fényes ma, csak úgy. Vajon megmondjam neki, hogy tetszik nekem? Tudja? Nem hiszem…csak azért gondolom, mert…Jos, na mindegy. Növeszthetnék fényt! Fényt, még magam köré! Akkor tudná, biztos tudná.*
- Leviszem a szemetet! *Zsír ez az önállóság, most Párizsban vagyunk a hatalmas luxuskastélyunkban, nevezetesen az én szobámban, Josnak külön van, de én aztakarom, hogy itt maradjon. Kell egy fogkefe. Nem viszem le a szemetet, hol van szemét? Seholsincs, ezért van az egyes, a kettes és a hármas számú szobalány is. A szobám kínosan gazdag, az ágyam legalább négy személyes és baldachinos. Jos beveszi, hogy félek? Félek, nagyon félek!*
- Jos, megmosod a fogam? *Én is tudom, de jobban szeretem, ha ő keféli.*
Vissza az elejére Go down
Joshua Scott

Joshua Scott


Hozzászólások száma : 13
Join date : 2011. Jul. 30.

Valahogy lekerültök... Empty
TémanyitásTárgy: Re: Valahogy lekerültök...   Valahogy lekerültök... Icon_minitimeHétf. Aug. 01, 2011 4:08 am

Párizs. Végre, itthon vagyunk, és nem abban a fura, úrfikhoz nem illő iskolában. Halálra aggódtam magam az úrfi miatt, hiszen a karvezető képes lett volna megrontani őt, akár a szemem előtt is! Micsoda emberek vannak, gyalázat!
Hiába van most szünet, épp a különórákhoz szükséges anyagokat rendezgetem, mikor Mc beveszi magát a fürdőbe. Innen is hallom, hogy már megint a fogmosó pohárból étkezik, és igen, még a vér semmihez sem fogható illatát is érzem. Szememet szorosan összepréselve hajtom hátra fejem, és szippantok mélyet a levegőből, még, a régi reflex szerint. Egek, ha megint ingerelni fog, érzem!

Igen, Úrfi!

Szinte sóhajtom a szavakat, s kényszeredetten kinyitom a szemem. A látvány cseppet sem lep meg, naponta vagy ezerszer áll elő hasonló kínzásokkal. Enyhén megtántorodom, hiszen ma még nem ettem, de muszáj erősnek lennem, hacsak nem akarom, hogy kinyírjon az apja. Megragadom a hozzám legközelebb álló szék támláját, ami reccsenve adja meg magát, s porlad szét kezeim közt.

Természetesen szerzek egy csillámlámát Zsül, bármi is legyen az. Olyan formában, ahogyan csak kívánod. A holnapi napirendbe pedig felvezetem Csukajky etetését. Egésze pontosan hány órakor szeretnéd?

Miután tönkretettem a széket, sikerült visszanyernem az önuralmamat, bár ha arra gondolok, hogy mindezt levonják a béremből...
Hangom jóval halkabb, mint amilyen szokott lenni, s ajkaim is penge vékonnyá keskenyedtek, s alig merek Mc-re nézni. Hálásan felsóhajtok, mikor leöblíti végre a vért fogairól, s megcsóválom a fejem az újabb ötletre. Én ugyan nem szólok neki, hogy itt egy fecnit sem fog találni, nem hogy egy teli szemetest, hiszen tudja, csak megint szórakozik, ahogy azt tenni szokta.

Igenis Úrfi, ahogyan kívánod!

Fogmosás. Szó nélkül megyek be a fürdőbe az Mc-hez, s veszek elő egy vadonatúj fogkefét a szekrényből. Kicsomagolom, majd nyomok rá Zsül kedvenc fogkréméből egy adagot. Csak ne érezném még mindig olyan intenzíven a vérszagot! Mögé lépek, s nem hagyom, hogy megforduljon, legfeljebb csak egy kicsit, és azt is csak oldalra, mert különben nem fog kézre esni a foga. Hanyag munkát pedig nem szoktam végezni.
Vissza az elejére Go down
Julian McDonelly

Julian McDonelly


Hozzászólások száma : 15
Join date : 2011. Jul. 30.
Age : 29

Valahogy lekerültök... Empty
TémanyitásTárgy: Re: Valahogy lekerültök...   Valahogy lekerültök... Icon_minitimeSzer. Aug. 03, 2011 7:00 am

Tudom, hogy rossz neki, ez olyan izgalmas, vajon ellen tud állni, vagy meg kell védenem magam? Lehet, hogy fog vért kérni, szívesen adok, ha kér, megitatom. Jost olyan jó, olyan könnyű piszkálni. Szappanopera.
Eltörte a széket, biztos a széket, vagy az asztal lábát! Fabio de la Costa, sírj csak! Mosolygok, túl szélesen, a vámpírfogaim nézegetem és a mosolyom. Olyan mint a nagy bohócoknak, nagyoknak, bohócoknak. Becsukom a szám, ne lássa, hogy nevetek.

- Mi történt, reccsenést hallottam.

Eltört valamit, eltört! Széket? Asztalt? A lámpaálványt?

- Köszönöm Jos, azt hiszem pontban délben szeretném megetetni.
Mosolyt adok neki, virágost, kiskertemben friss lángost. Holnap süssön a nap! Csukajky szőre fényes olyankor. Szeretem a szőrt.

- Te szereted a szőrt, Jos? Ha valami szőrös?

Benyúlok a nadrágomba. Nem tudom látja-e, lehet. Elég bő a pizsamanadrágom. Kiveszem a kezemet, amikor idejön, még azt hiszi, hogy csinálom, hogy húzogatom. Lehet fogmosás közbe csinálni, húzogatni? Vajon kire gondoljak közben? Egyértelmű… De húzogassa ő!
Az epres fogkrémből vesz, várakozóan nézek rá, csillognak a szemeim. Ennek szeretem az ízét.

- Csillámláma! Legyen benne piros, jó?

Csak hergelem, piros, mint a vér, piros, mint a rózsaszín. Ma a Bambis bokszerem van rajtam. Joson melyik bokszere lehet? Nem ismerem az övéit. Fecskét hord?

- Te miben alszol?

Kérdezem és már mossa is, közben nézek rá, így elég nehéz neki. Szépen mossa, jelzek, amikor ki akarom köpni.
Vissza az elejére Go down
Joshua Scott

Joshua Scott


Hozzászólások száma : 13
Join date : 2011. Jul. 30.

Valahogy lekerültök... Empty
TémanyitásTárgy: Re: Valahogy lekerültök...   Valahogy lekerültök... Icon_minitimeCsüt. Aug. 04, 2011 9:41 am

Hiába nem tudtam még megbékélni a vámpír lét árnyoldalaival, most mégis örülök neki, hogy a kiadásaim jelentéktelen mértékűek. Így az sem okoz majd gondot, ha azt a széket levonják a fizetésemből. A szégyen pírral vonja be orcámat, s alig hallhatóan szólalok meg. Még szerencse, hogy Mc-nek kitűnő a hallása, és ha netán meg kell ismételnem a mondatot, az nem azért van, mert nem hallotta.

Annyira röstellem Úrfi, de eltörtem a széket! Még mindig nem vagyok tisztában az erőmmel. Megtérítem a teljes árát! Természetesen majd jelentem az atyjának.

Hirtelen váltok át tegezésből magázásba, mint aki épp üzleti ügyekről beszél. Talán azért, mert ez valóban az. Nem akarom, hogy kivételezzenek velem. Ami kárt okoztam, azt meg is térítem. Elszánt tekintettel nézek Zsülre. Bármit is mondjon, nem fog tudni meggyőzni

Rendben van Úrfi, feljegyeztem a naptárába!

Így is teszek, s magamban jegyzem, hogy addigra ki kell derítenem, hogy pontosan miről is van szó.

A szőr tapintásra kellemes, ha gondozva van.

Hogy szeretem-e? Szándékosan adok kitérő választ, ami kissé tárgyilagosra sikeredett, de attól tartok, ha jobban belemerülnék a témába, akkor olyannyira zavarba jönnék, hogy el kellene hagynom a szobát. Ezt pedig nem tehetem, mert Mc halálra gyötörne emiatt.
Ahogy felpillantok, látom, merre kalandozott el a keze, ettől zavarom csak fokozódik. Egekre Zsül! Már nem volt az előbbi megjegyzés is eléggé kétértelmű?!
Kész csoda, hogy ebben az állapotban eljutok a fürdőig, s amilyen kínban vagyok, a fogkefére próbálom rácsavarni a fogkrém kupakját. Egy ideig elbabrálok vele, mire rájövök, hogy mit is teszek.

Bocsánat!

Helyesbítek gyorsan, és csak rákerül az epres fogkrém a fogkefére. Vizet engedek a pohárba, belemártom a kefét, hogy ne potyogjon le róla a paszta, majd és Mc felé tartom a poharat, hogy öblítsen előtte.

Igenis úrfi. Lesz benne piros, vörös, bordó, amilyet csak szeretnél!

Tudom mire megy ki a játék. Nagyot sóhajtok, és igyekszem nem elképzelni a színeket.
Lassan csak eljutunk a fogmosás részig is, amit már a megszokott rutinnal végzek. Zavarom lassan el is illan, a következő kérdéstől már csak meghökkenek.

Fekete alapon halványkék, élére vasalt pamut pizsamában alszok.
Vissza az elejére Go down
Julian McDonelly

Julian McDonelly


Hozzászólások száma : 15
Join date : 2011. Jul. 30.
Age : 29

Valahogy lekerültök... Empty
TémanyitásTárgy: Re: Valahogy lekerültök...   Valahogy lekerültök... Icon_minitimeHétf. Aug. 08, 2011 6:14 am

Elő fogja adni, olyan izgatott vagyok remegnek az életvonalak a tenyeremen. Ismerem a Julian Örök című verset, nagyon sok életvonalam van. Nem sír, ó, kár! Kár, hogy még nem tudja menyibe kerül az a szék. Tragikusan felsóhajtok, aztán meghajolok. Jó volt, szépen tudok sóhajtani. Már egy éves koromban meg tudtam hajolni.

- Mester…ha szeretnéd akkor ez csak köztünk marad.
Jó lenne, ha az adósom lenne.

- A kinetikus energiámmal meggyógyíthatom a széket.
Kinyújtott kézzel eléneklek néhány mély Omm hangot rengő basszushangon. Basszusláma! Megint meghajolok. Nézem, tapsol-e.

- Megnézhetem a naptárad?
Teleszívecskézte a Julian szavakat, lefogadom.
- Jos, neked a rózsaszín a kedvenc színed?Rószaszín szívekkel. De lehet, hogy pirossal és még megpróbálok odaszúrni neki.
- Vagy a piros?

Kard… Miért nincs nekem igazi kardom? Nem ölnék meg minden embert…
A szőrömre teszek akkor illatos dolgokat, szép szőkére festem és kivasalom, a felét meg lenyírom.
- Jos, kivasalhatnád nekem?
A hajam olyan gyönyörű kivasalva, a szőröm is szép lenne.
- A tiéd hogyan van ápolva?
Nézek oda, de máris zavarban van és mosolygom. A következő kérdésemet tudni fogja előre. Megnézhetem? Biztos, hogy sejti, hogy ez fog következni, olyan szépen mosolygom, hogy még a pikacsufoltom is kijön az arcomon. Jos szerencsétlenül simogatja a fogkefe szőrikéjét.
- Tudom, hogy te nem csak a sajátod ápolod, hanem a fogkefe szőrét is! Mester igazán gondoskodó, Mester igazán…

Rebegem kicsit elérzékenyülten és a lábkörmöm. Szerintem be kéne kenni átlátszó körömlakkal. Még sosem láttam a Mester lába körmét, de ő már látta az enyémet. Hú, ez nagyon intim.
Látom, hogy kínban van, remélem fáj neki és éhes lesz… biztos már alig várja, hogy bemenjen a szobájába, ha engem ágyba dugott. Nagyon elszántan nézek rá, miután kiöblítettem a számat. Még érezni az epret.

- Mert nálam alszol
Jelentem ki.

- Ugye nálam alszol?

Papucs is kell neki és szolga, egy kettő, három, hogy ne haljon meg a negyediknek hoznia kell egy kis nasit, szeretném összekenni Mester arcát, Mester arcát fogkrémmel. Mert Mester arca legyen eper illatú. Csak nézem…Olyan üdítital!
Vissza az elejére Go down
Joshua Scott

Joshua Scott


Hozzászólások száma : 13
Join date : 2011. Jul. 30.

Valahogy lekerültök... Empty
TémanyitásTárgy: Re: Valahogy lekerültök...   Valahogy lekerültök... Icon_minitimeCsüt. Aug. 11, 2011 4:38 am


Rosszat sejtek. Nagyon rosszat. Az sosem jelentett jót, amikor Zsül ilyen hosszan, és mélyen sóhajtott. Azt hiszem, egy kicsit elkalibrálhattam annak a széknek az árát, és legalább száz évi bérem menne rá, hogy kifizessem. Aggódva emelem tekintetem Mc-re, majd gyorsan el is kapom, hogy zavartan a földet bámuljam.


-Jajj, Úrfi, ez annyira kellemetlen! Hozzávetőlegesen fel tudnád becsülni nekem a kárt? Már így is annyi mindent köszönhetek neked, nem akarok még ezzel is a terhedre lenni!


Igyekszem titkolni, de furcsa kis bizsergést érzek legbelül, amit hirtelen nem tudok megfejteni. Lehet, hogy élvezem azt, hogy egyre több mindenben függök Zsültől? Ez olyan, mintha még szorosabban kötődnénk egymáshoz. Egy újabb, sötét kis titok kapcsolna össze minket, ha elfogadnám az ajánlatot, és tenne cinkostársakká. Szándékosan nem gondolok arra, hogy végül is ő okozta a balesetet azzal, hogy ingerelt a vérrel. Biztos csak az önuralmamat akarta fejleszteni, hiszen ha odakinn kerülök ilyen helyzetbe, akkor nem tudom, hogy reagálok. Minél több ilyen, annál rutinosabb leszek. Az Úrfi jót akar nekem. Látom én, s ahogy ráemelem tekintetem, teljesen ellágyulok. Mindez csak egy percig tart, utána megint a jól nevelt, távolságtartó tanárrá vedlek vissza.


Drága Zsül, inkább próbáljuk meg pálcával, jó?


Azzal egy elegáns mozdulattal előhúzom a fókuszeszközömet, s mint egy karmester, szabályosan levezénylem a varázslatot. Én nem tudom, mi lel, mikor Zsüllel vagyok, de időnként elfeledkezek olyan fontos dolgokról, mint például ez, hogy egy pöccintéssel meg tudom javítani a széket. Nem hiába végeztem el a mágusképzőt, lám, már semmi baja nincs az ülőalkalmatosságnak. Zavartan pillogok Mc-re, esküszöm, el fogok süllyedni szégyenemben, ha rákérdez, miért nem ezzel kezdtem?


Ahogy kívánod, Úrfi!

Azzal megmutatom neki a naptárat. Nem vagyok lány, hogy rajzolgassak egy füzetbe, színeket sem használok, csupán a nevét jelző, nagy Valahogy lekerültök... B_ekliptika_j-t díszítem ki minden egyes programjánál. Naptárban szeretek rövidíteni, és az ő jé-jét különösen jó leírni, pont olyan kusza, és kanyargós, mint ő maga, de épp ezt szeretem benne annyira. Sosem tudom kiszámítani, mi lesz a következő lépése.


Ugyan, Úrfi, nem szeretem a lányos színeket. Sokkal jobban illik hozzám a szürke, vagy a kék.


Mivel valamelyest már megnyugodtam a véres incidens után, már csak mosolygok azon, hogy mennyire erőlködik, hogy zavarba hozzon. A következő kérdésnél majdnem lenyelem a saját nyelvem, majd fülig vörösen kérdezek vissza, mint aki nem jól hall.


Ott lent vasaljam ki a szőrödet? Ezt több dolog miatt sem ajánlom. Először is tartok attól, hogy megégetlek a vasalóval egy óvatlan pillanatban, és az nagyon fog fájni. Még az is lehet, hogy nem a szőrödnél, hanem kicsit lejjebb, tudod, mire gondolok. Igaz, hamar begyógyul, de nem szeretnék fájdalmat okozni. A másik meg az, hogy remélem, nem mutogatni akarod, és nem látja senki, hogy sima, vagy göndör! A harmadik pedig, az, hogy simán nem olyan selymes. Nem, bizony!


Ebben a kínos szituációban az is csoda, hogy egy huzamban ennyit ki bírtam nyögni, így a következő kérdésnél már oda sem merek nézni, csak kurtán válaszolok.


Nincs időm arra úrfi, hogy folyton a szőrömet ápolgassam.


Nem hazudok, sosem tennék ilyet, hiszen valóban annyit találgat Zsül, hogy minden percemet gondosan be kell osztanom, hogy ne maradjon ki semmi. Ezek után az együtt alvás ötlete már meg sem lep, csak fejemet lehajtva bólintok egyet, s valamit motyogok az orrom alatt.


Ahogy kívánod, Úrfi!


Zsül kérése számomra parancs. Szeretem a közelségét, úgyhogy nem lesz belőle gond, bár mostanában furcsa álmaim vannak, s mintha ő is szerepelne bennük…

Vissza az elejére Go down
Mesélő




Hozzászólások száma : 22
Join date : 2011. May. 30.

Valahogy lekerültök... Empty
TémanyitásTárgy: Re: Valahogy lekerültök...   Valahogy lekerültök... Icon_minitimeCsüt. Aug. 11, 2011 9:10 am

Milyen csodálatos is az elme, mennyi játéka lehet vele egy magamfajtának. Hogy én ki vagyok? Majd idővel te is megtudod, most legyen elég annyi, hogy egy tünemény, fényjáték, vagy ha úgy akarom a víz maga, bármi, amire nem is gondolnál, hogy a közeledben életre kellhet. De ami biztos, hogy sosem volt ínyemre, ha egyik ember a másikat szolgálta, s ez most is így van.
Mester, s tanítványa áll előttem, s én nézem őket, elmerengve, elgondolkodva, olykor a rám telepedő pára elhomályosítja látásomat, mintha csak én magam könnyeznék. Talán így is van?
Nem értem én őket. Hosszú idő kell, még rájövök, hogy miért is a mester szolgálja a tanítványt, s nem fordítva. S micsoda pajzán viselkedés ez? Mire való dolog a fanszőrzetet vasalni? Még jó, hogy nem a micsodáját akarja kilapíttatni. Az a másik, aki mester lenne. Csak pironkodik, ahelyett, hogy móresre tanítaná az úrfit.
A két ifjúval szemben a tükörben egy örvény kezd kibontakozni. Első pillanatban talán észre sem veszik, csak mikor az kezd terjedni, kiszélesedni. S ez az örvény belőlem fakad, haragomból táplálkozik, s alig 1 perc alatt szívni kezdem őket befelé, s miközben a légüres térben kavarognak néhány végeláthatatlan másodpercig, a jellemük változni kezd. Szolgából lesz eztán az úr, s úrból a szolga, míg a Hold egy ciklusa eltelik, majd újra visszaváltoznak. (Valós időben ezt 2 hétnek vegyétek kb.) De jellemük, ha ők is úgy akarják, már sokat változhat a történtek hatására.
De nem, nem lélekcsere ez, hiszen emlékezetük tökéletes, tisztában vannak vele, hogy kinek hol lenne a helye, de mégis késztetést éreznek arra, hogy szerepet cseréljenek.
S hogy hol is kerülnek ki az örvényből? Az hamarosan kiderül. De a visszaút holléte rejtély.
Vissza az elejére Go down
Julian McDonelly

Julian McDonelly


Hozzászólások száma : 15
Join date : 2011. Jul. 30.
Age : 29

Valahogy lekerültök... Empty
TémanyitásTárgy: Re: Valahogy lekerültök...   Valahogy lekerültök... Icon_minitimeVas. Aug. 14, 2011 12:16 am

- Hozzávetőlegesen…
Mit találjak ki? Nem kérném el Joshua pénzét soha-soha, apának sem számít az a pénz, de legyen egy listája, egy adósság listája, mert a végén még elmegy, hisz olyan okos vagyok, ha úgy fogja gondolni megtanultam mindent, akkor elmegy. De ha tartozni fog nekem akkor nem mehet el.

- A kinetikus energiád…
Harapom el a mondat végét, ó, mindjárt megjavítja a széket. Odarohanok és megnézem, tényleg ép és egészséges, megsimogatom és elnevezem Cuculesennek.
- Cuculesen nagyon hálás neked Mester én is köszönöm…
Én még nem vagyok olyan jó a mágiában és olyan boldog sem vagyok mint Cuculesen a szék, mert nem fog nekem tartozni… habár ebből is látszik milyen keveset tudok még.

Visszasietek hozzá, belenézek a noteszbe, ujjam végighúzom a kacskaringós J betűn, elpirulok, annyira tetszik!
- Mester nagyon szépen ír, mint egy nemes.
Nekem is így kellene, de én nem tudok, örülök, hogy mester megteszi helyettem és ilyen nagy gondot fordít a J betűimre.

- Nem illene hozzád a piros, a kék sokkal jobban áll.
Vallom be, aztán csodálkozva hallgatom a monológját.
- Mester roppant elmés nem is gondoltam arra, hogy megéghetek odalenn. Nagyon rossz lenne tüzeset pisilni, biztos fájna, de akkor legalább keféld ki szép selymesre, jó?
Pislogok rá, szeretem amikor ennyire zavarba jön, nem tudok nem mosolyogni, de csak óvatosan nehogy túl sokat sejtető legyen ez a mosoly. Apa elvenné tőlem, ha azt látná rosszul bánok vele, de nem bánok, ő a kedvencem.
- Mester olyan elfoglalt, majd én meg befonom a tiédet!

A tükörhöz fordulok a fésűért, már nagyon régen babáztam, apám elvette tőlem a babám mert azt mondta a fiúk nem játszanak ilyesmivel. Furcsa fényt látok a tükörben, ez lenne a csillámlámám?
- Nézd, Jos, álmodom! Te is azt álmodod, amit én? Tükröm tükröm mondd meg nekem, hogy szebb vagyok-e mint Hófehérke?!
Hajolok mélyen a tükörbe, olyan szép, mintha csak álom lenne. Erről írni fogok egy színdarabot, akkor Jos majd biztosan megtapsol! Nevetek, mert olyan furcsa!
- Jos, nézd, veled álmodom, ez biztos, hogy álom, vagy te csinálod ezt? Miért szívott be a tükör?
Megpróbálok úszni a levegőben, örülök neki, hogy ilyen furcsát álmodom, csak azt nem értem hogy aludhattam el ilyen hirtelen és hová lett a kezemből a fésű! Megpróbálom meglovagolni a semmit.
- Csillámláma, csillámláma!
- Ez nagyon karaj, mint a kenyér, pont olyan, köménymagos!!
Harapom is a teret, biztos nagyon finom, közben furcsán érzem magam, mintha adni akarnék valamit Josnak…
Vissza az elejére Go down
Joshua Scott

Joshua Scott


Hozzászólások száma : 13
Join date : 2011. Jul. 30.

Valahogy lekerültök... Empty
TémanyitásTárgy: Re: Valahogy lekerültök...   Valahogy lekerültök... Icon_minitimeVas. Aug. 14, 2011 6:17 am

-Drága Úrfi, ha még ennyit sem tudsz fejben kiszámolni, akkor bizony fel fogom emelni a matematika órák számát!

Tekintetemből kiolvasható, az „ugye ezt te sem akarod” kérdés, vagy inkább fenyegetés. Sejtem, hogy mire megy ki a játék, ami ellen nem lenne kifogásom, ha nem érezném magam adósnak.

-Ez egy egyszerű bűbáj volt, Úrfi, ha kicsit jobban koncentrálnál, neked is menne!


Hangom nem túl kemény, hiszen folyton az jár a fejemben, hogy ha én jobban koncentráltam volna, akkor nem okozok bajt. Az alacsony önuralmam miatt nem érzem magam méltónak arra, hogy bárkit is megtanítsak bármire, hiszen nem mutatok jó példát. Zsül, és persze az egész családja ettől különbet érdemelne, fogalmam sincs, hogy miért ragaszkodnak mégis hozzám. A tárgyi tudásom megvan, és hűséges is vagyok, na de pont a lényeg hiányzik belőlem! Tekintetem kissé elkomorul, és érzem, hogy emiatt még napokig fogom emészteni magam.


-Igazán nincs mit, épp csak helyre hoztam, amit én rontottam el.


Halványan elmosolyodok, hogy Mc megint keresztelőt tartott, most épp a szerencsétlenül járt fotelt nevezte el. Kíváncsi lennék, hogy rám vajon milyen beceneveket aggat? Kérdőn szegezem tekintetem rá, de végül nem merem feltenni a kérdést.


-Ugyan, Zsül, megint túlzol!


Én, mint nemes! Ez nonszensz! Az Úrfi megint zavarba hoz, nem vagyok rá méltó, hogy így nevezzen. Az égés témakörhöz nem szívesen szólnék hozzá, ha nem beszélünk gyorsan másról, én leszek az, akinek lángra gyúl az arca. Csak tudnám, hogy miért szeret Zsül ennyire sűrűn kellemetlen helyzetbe hozni! Lopva rápillantok és mit látok? MI? Tessék? Mosolyog?! Na de Zsül, ez nem volt tisztességes tőled, te szereted, ha így látsz engem! Csak tudnám, miért!


-Úrfi, ezt már annyiszor megbeszéltük! A vámpírok könnyen lángra kapnak, ezért nem szabad a tűzzel játszani! Természetesen, ha úgy kívánod, akkor kikefélem selymesre.


Már a gondolattól is majdnem lenyelem a saját nyelvem. Csak tudnám, hogy oldom majd meg, hogy ne legyen félreérthető a helyzet! Majd szerzek egy párnát, vagy egy törölközőt, vagy bármit, amivel le tudom takarni a lényeget…


-Köszönöm a figyelmességedet, de nem szeretném, ha be lenne fonva a fanszőrzetem. Attól tartok, ez a foglalatosság egyáltalán nem illene az úrfihoz.


Ahogy a fésűért lép, úgy hátrálok az ajtó felé, de ekkor valóban különös dolgok történnek a tükörnél. Ledermedve figyelem, mi történik, s ámuilva látom, hogy egyre nő az örvény, s mire felocsúdnék annyira, hogy kirohanjak Zsült magam előtt tolva a fürdőből, máris magába szippant. Ahogy zuhanunk, furcsa, számomra idegen dolgok tolakodnak gondolataim közé Ha meg bírnék szólalni, elhalmoznám Zsült a kéréseimmel.

Vissza az elejére Go down
Mesélő




Hozzászólások száma : 22
Join date : 2011. May. 30.

Valahogy lekerültök... Empty
TémanyitásTárgy: Re: Valahogy lekerültök...   Valahogy lekerültök... Icon_minitimeSzomb. Okt. 15, 2011 6:10 am

Aladrel Tinúviel


*Ez is egy szokványos napnak indult, abban az erdőben, amelyikben épp Aladrel él. A nap álmosan ragyogott át a fák levelei közt, a madarak csiviteltek, de egyszer csak hirtelen, mintha megváltozott volna minden. A hangok felerősödnek, s pajkos fények cikáznak egyik fa törzsétől a másikig. Hirtelen csend telepszik az erdőre, az állatok rémültek keresnek menedéket, és onnan pislognak ki riadtan. Mindössze néhány perc telik ebben a néma csöndben, melyet egy pajkos fuvallat söpör el. Mintha az erdő népe csak erre a jelre várt volna, felbolydult méhkasként indulnak el, szinte egyszerre pontosan abba az irányba, amerre a fénypamacsok tartottak.*
Vissza az elejére Go down
Aredhel Tinúviel

Aredhel Tinúviel


Hozzászólások száma : 8
Join date : 2011. Sep. 20.

Valahogy lekerültök... Empty
TémanyitásTárgy: Re: Valahogy lekerültök...   Valahogy lekerültök... Icon_minitimeKedd Okt. 18, 2011 12:24 am

//Aredhel-nek hívják, de amúgy mindegy Very Happy - Tudom, nehéz nevet választottam, de ha nem tudjátok megjegyezni: A red Hell - csak egy l Smile//


Szeretem az őszi az erdőt, ilyenkor mégintenzívebbek a színek, és valahogy sokkal titokzatosabbnak, szebbnek tűnik. Ezért is indulok el, már korán reggel egy kis sétára. Útközben gombát, és más gyógynövényeket gyűjtök, amikből majd krémet és gyógyteát készíthetünk a családommal.
Utam során furcsa jelenségre leszek figyelmes, és egy pillanatig azt hiszem csak a képzeletem játszik velem. A nagy zaj után a hirtelen csend megijeszt, az egyik fa törzséhez simulok, és onnan pislogok körbe. Pár perc múlva, mikor minden újra a réginek tűnik, én is előmerészkedem ahogy a többi erdő lakó is. A nagy fényesség, ami a szemem elé tárul szinte vonz magához. Félig öntudatlanul cselekszem és indulok meg abba az irányba, nem hallgatva az apró kis hangra, amely erősen tiltakozik - "Lehet veszélyes!" - mondogatja, de ahogy közelebb érek, tompul a hangocska is, végül teljesen elhallgat...


//remélem ez így megfelel, bele kell még ebbe rázódnom Smile//
Vissza az elejére Go down
Mesélő




Hozzászólások száma : 22
Join date : 2011. May. 30.

Valahogy lekerültök... Empty
TémanyitásTárgy: Re: Valahogy lekerültök...   Valahogy lekerültök... Icon_minitimeKedd Okt. 18, 2011 7:40 am

//Ne hari, sosem álltam jól a nevekkel, de így már menni fogXD Bocsi még egyszer!//

*Az apró pici fények, melyek az előbb már elszelelni látszottak, most újra visszatérnek, s nagyjából két méteres körben cikáznak Aredhel körül. Maga a látvány nem ijesztő, hiszen ezek csak tenyérnyi méretű fénypöttyök, de olyan érzése támadhat az őket nézőknek, mintha valamit mutatni akarnának neki. Ahogy tettek pár kört a leányzó körül, elindulnak vissza oda, ahol az imént eltűntek.
A fák susogása megint abba marad, az állatok újra elbújnak, síri csönd telepszik az erdőre.
A távolból fényesség látszik, s mintha egy női alak bontakozna ki belőle (úgy képzeld el, mint egy hologramot), mely segítség kérően nyújtja karját a tünde felé. Szája nem mozog, Aredhel csak a fejében hallhatja a hangját. ~Kérlek, szabadíts ki! Segíts rajtam! Kérlek, kérlek!~
Nem kiabál, szinte csak duruzsol, olyan, mintha hipnotikus állapotot szeretne elérni nála.*



//Tökéletes, de nem muszáj múlt időben írnod, nekem sem megy hosszú távon, csak valahogy el kellett kezdenemXD Bocs a béna leíró részekért, az nem az erősségem XD//
Vissza az elejére Go down
Aredhel Tinúviel

Aredhel Tinúviel


Hozzászólások száma : 8
Join date : 2011. Sep. 20.

Valahogy lekerültök... Empty
TémanyitásTárgy: Re: Valahogy lekerültök...   Valahogy lekerültök... Icon_minitimePént. Okt. 21, 2011 1:28 am

//No problem, én a suliban szoktam elrontani a neveket, az cikisebb :S//

Apró fények vesznek körül, s én felemelem a kezem, hogy megérintsek egyet. Abban a pillanatban, hogy hozzáérnék, ismét eltűnnek a fák között, én pedig megbabonázva követem őket. Nem veszek tudomást a jelekről: az állatokról, akik most elbújnak; vagy a hirtelen csendről, ami egyébként igencsak figyelmeztető. Csak követem a fényfoltokat, amíg meg nem pillantok egy női alakot a fák között. A kezét nyújtja felém, hívogat, majd segítségért kiállt. Olyan fircsa ez az egész, de természetesen segíteni akarok. A kosarat, amibe eddig a gombákat és a gyógynövényeket gyűjtögettem elejtem, ahogy közelebb sietek, hogy segíthessek. Közben viszont, nem bírom megállni, hogy ne kérdezzek pár dolgot a különös jelenségtől.
- Ki vagy te? És hogyan tudok segíteni?
Nem vagyok biztos benne, hogy tényleg kimondom hangosan is a szavakat, valahogy más most az erdő, megzavarja az érzékeimet.


//Nekem sem erősségem a leírás ne aggódj ^^//
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Valahogy lekerültök... Empty
TémanyitásTárgy: Re: Valahogy lekerültök...   Valahogy lekerültök... Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Valahogy lekerültök...
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Valahogy lekerültök - Chris

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Somnium :: Beléptető :: Indul a káosz...-
Ugrás: