Somnium
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Somnium

Megvalósult álmok....Fantasy világ, különös, vagy épp egyszerű lényekkel...
 
KezdőlapGalleryLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Navigation
 Portal
 Index
 Taglista
 Profil
 Gy.I.K.
 Keresés
Legutóbbi témák
» Ötletelde...
Világleírás Icon_minitimeSzomb. Márc. 03, 2012 8:39 am by Somnium

» Csevegj bármiről.
Világleírás Icon_minitimePént. Feb. 03, 2012 8:58 am by Somnium

» Irodák és tanári szobák
Világleírás Icon_minitimeSzomb. Nov. 19, 2011 3:29 am by Alex Brown

» Rezidencia
Világleírás Icon_minitimeVas. Okt. 23, 2011 7:07 am by Dareiosz

» Lényekről vezetett napló
Világleírás Icon_minitimePént. Okt. 21, 2011 4:07 am by Mesélő

» Lakónegyedek
Világleírás Icon_minitimePént. Okt. 21, 2011 3:38 am by Mesélő

» Valahogy lekerültök...
Világleírás Icon_minitimePént. Okt. 21, 2011 1:28 am by Aredhel Tinúviel

» Xilin folyó és városkép
Világleírás Icon_minitimeSzomb. Okt. 15, 2011 7:49 am by Alex Brown

» Városkapu.
Világleírás Icon_minitimeSzer. Okt. 12, 2011 3:25 am by Maná

Ki van itt?
Jelenleg 1 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 1 vendég

Nincs

A legtöbb felhasználó (7 fő) Szomb. Okt. 27, 2012 2:34 pm-kor volt itt.

 

 Világleírás

Go down 
SzerzőÜzenet
Somnium
Admin
Somnium


Hozzászólások száma : 87
Join date : 2011. May. 16.

Világleírás Empty
TémanyitásTárgy: Világleírás   Világleírás Icon_minitimeCsüt. Júl. 28, 2011 6:48 am

Somnium

Megvalósult álmok.... Fantasy világ, különös, vagy épp egyszerű lényekkel...
Kérdezed, miért is van erre szükség?

Ez nagyon sokrétű kérdés… létre kellett hoznom, mert ha nem teszem, lelkiismeret furdalásom lett volna. Persze aki engem ismer, mondhatná azt, hogy nincs is lelkem... de hát a lélek nagyon érdekes. Nem csak úgy van bennünk. Él, olykor-olykor éppen önálló életet. No de elkanyarodtam már nagyon attól, amit ide kezdtem volna írni. Kezembe vettem annak idején egy papírt, ceruzát markoltam meg, s rajzolni kezdtem.
Világjáró emberként sok Földrészt megismertem, így tudtam, ha a földlakó emberek, lények bizonyos egyedeit ki akarom emelni, s egy teljesen más világba juttatom, úgy a kultúrájukat is át kell hoznom velük együtt, vagy pedig egy teljesen szürreális, számukra elképzelhetetlen világot alkotni, persze a mégis ebben segítségemre volt.

Így kezdtem bele abba, ami most szemeid elé tárul:

Amikor ide belépsz, talán fogalmad sincs arról, hogy egy másik bolygóra kerültél, egy másik világba, mely a föld alatt található, pedig így van. Különbséget nem találsz, hiába mesterséges minden, pontosan ugyanolyan, mint fent, a földön, és ugyanolyan sokrétű is. Mondhatnád, bolygó a bolygóban, és nem is tévednél. A Föld szívében fekszik Arcanus bolygó, az a világ, amibe most csöppentél. Azonban ha bekerülsz a föld mélyébe, onnan ki az út már nem vezet, vagy te nem tudsz róla.

Malfatach városa az élet központja, nyüzsgés, pezsgés jellemzi, nincsenek negyedek, nem tudod megmondani, hogy tulajdonképpen itt melyik népcsoport él, mert vegyes az összetétel. Sokrétű kultúra találkozása ez a hely, melyből nem hiányozhatnak a már megszokott balhék sem, hiszen a kulturális különbségek szinte vonzzák magukkal.

Együtt élnek mágusok és varázstalanok, mi sem bizonyítja jobban, hogy még egy Mágusképző iskola is található itt, mely a város szélén fekszik. Nincs rejtve, teljesen felesleges, hiszen akik itt élnek, tudatában vannak a mágiának, használják is többségben, így erre nincs szükség. Mégis hermetikusan védett terület, mert a máguspalánták vakmerőségét ismerve könnyedén kerülnének bajba, ha ez nem így lenne.

Malfatach külterülete valóban az, aminek látszik. Egy sűrű erdő választja el a várostól, melyen átjutni nem egyszerű, de bejutni sem, persze nem lehetetlen. Bátor szelleműek vállalkozhatnak rá, a látvány miatt megéri, de számolj a következményekkel is, hiszen könnyen eltévedhetsz és találhatod magad a Koponyaszirten, ahonnan nincs visszaút.

Zemenir területe
a számkivetetteké, egy sziklás, kopár vidék, ahol emberi létformával nem találkozol, de mással igen. Veszélyes, ha úgy döntesz, mégis felkeresed, lehet, nem jutsz vissza élve. Kalandozóknak, elhivatottaknak kész paradicsom, még az is lehet, szerencsével járnak, ki tudja?

Ha mindezeken átvergődnél, akkor tárul a szemed elé az a látvány, amit álmaidban sem gondolnál. A várostól délre húzódik a tenger, de csak tapasztalt hajósként add arra a fejed, hogy meglovagold a hullámokat, mert a víztömeg közepén egy szakadék vár rád, melybe a víz minden oldalról beleömlik. Hogy hogyan is nem nyeli el ez a szakadék az összes vizet egy idő után, az rejtély még számodra, és lehet, az is marad.

Szerencsés esetben, ha ezen a tengeren is átjutsz, már nem ilyen gyönyörű a táj, hiszen leginkább kopár, sziklás területek fogadnak, ahol a homok, a kő, vagy éppen a jég az úr, és ez öleli magához a birodalmat.

A segítségért köszönet Noelnek!!
Vissza az elejére Go down
https://somnium.hungarianforum.net
 
Világleírás
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Somnium :: Játékleírás :: Alapszituáció és szabályok!-
Ugrás: